O firmie

Nasze doświadczenie pozwala nam również na tworzenie i udoskonalanie technologii modernizacji gruntów. Technologie te są tworzone w trakcie prac modernizacyjnych w których bierze udział nasza spółka.
 

Język

  • Polish
  • English

Strona główna arrow Nowości arrow Bezpieczeństwo danych
Bezpieczeństwo danych Drukuj Email
09.03.2012.

Dotyczy: zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania programu EGBVWIN w kontekście przepisów o ochronie danych osobowych.

W odpowiedzi na zgłaszaną przez Administratorów sieci w Urzędach potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania programu, z przyjemnością informujemy, że przygotowaliśmy możliwość przekonfigurowania i transferu bazy EGB. Pliki przetransferowanej bazy danych nie będą już dostępne dla użytkowników poprzez system plików serwera.

Do tego celu został użyty mechanizm Uniform Resource Indicator (URI) będący częścią bazy PervasiveSQL. Umożliwia on przejście z dostępu do bazy danych za pośrednictwem systemu plików do wywołań bezpośrednio przez TCP/IP. Taka możliwość jest dostępna dla użytkowników serwerów PervasiveSQL od wersji 8.5 na serwerach Windows oraz Linux. Dostęp za pomocą URI jest w pełni bezpieczny dzięki szyfrowaniu oraz autoryzacji za pośrednictwem bazy danych. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość pracy przez Internet lub udostępnianie innym wydziałom Urzędu.

Wsparcie dla tego mechanizmu zostało zaimplementowane w modułach programu EGBVWin. Rekomendujemy wszystkim użytkownikom wersji sieciowych przejście na tą technologię. Z uwagi na różnorodność konfiguracji pracy u naszych użytkowników oraz stopień skomplikowania proponujemy:

 - szkolenie w zakresie przeniesienia i konfiguracji bazy w siedzibie firmy lub:

 - usługę przeniesienia konfiguracji i transfer danych w siedzibie klienta oraz przeszkolenie administratora bazy.

Zainteresowanych prosimy o KONTAKT.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Polecamy

Pzp3D.pl

Gminy3D.pl 
© GeoBaza 2006 All right reserved | 2006 geobaza.com.pl