O firmie

Nasze rozwiązania wywodzą się z rzetelnej wiedzy popartej doświadczeniem w zakresie specyfiki pracy jednostek używających naszego oprogramowania.
 

Język

  • Polish
  • English

Strona główna arrow Turystyczne
Turystyczne
Mapa turystyczna Drukuj Email
17.02.2012.

Mapy turystyczne w Internecie pełnią trzy podstawowe funkcje:
- zachęcają do wizyty poprzez ukazanie piękna i atrakcyjności danego regionu
- pomagają w szczegółowym zaplanowaniu wizyty, znalezieniu odpowiedniego miejsca noclegowego, określeniu które miejsca chcemy odwiedzić
- ze względu na wzrost popularności urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu (telefony, tablety) mapy są źródłem informacji dla turystów przebywających już na danym obszarze


Zaletą map opublikowanych w Internecie jest ich dostępność. Obejrzeć ją mogą wszystkie osoby mające dostęp do sieci niezależnie od tego gdzie mieszkają. Dodatkowo mapę można pobrać na komputer w postaci pliku PDF bądź od razu wydrukować.

Dlaczego mapa interaktywna?
Mapa interaktywna w przeciwieństwie do map w postaci „obrazkowej” możne zostać dostosowana do potrzeb użytkownika. Możliwe jest włączanie oraz wyłącznie określonych treści, przez co mapa staje się bardziej czytelna. Jeśli szukamy obiektów noclegowych to w legendzie mapy zaznaczamy tylko noclegi, jeśli interesują nas tylko zabytki możemy włączyć widoczność samych zabytków. Ponadto większość map interaktywnych posiada moduł do wyszukiwania obiektów na mapie. Wpisując na przykład w wyszukiwarce nazwę hotelu w którym chcemy przenocować, program automatycznie pokaże nam go na mapie. Możliwe jest również wyszukiwanie określonego adresu.


Czym wyróżniają się nasze mapy?
Nasze map opierają się na oprogramowaniu typu Open Source, nie wymagają wykupienia żadnych dodatkowych licencji. Jako podkład mapowy stosowane są dane wektorowe, prawa do korzystania z nich przenoszone są na Państwa w momencie odbioru mapy.


Zaletą naszej mapy jest możliwość jej bieżącej aktualizacji. Administrator mapy ma możliwość dodawania nowych oraz edycji istniejących punktów (np.: atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych, obiektów gastronomicznych itp.).


Mapa ma na celu aktywizację mieszkańców, oraz turystów w procesie rozwijania mapy. Każdy może założyć swoje konto i dodawać zdjęcia i nowe obiekty na mapie. Dla przykładu właściciel obiektu noclegowego, może umieścić swój hotel na mapie, zdecydować jaki będzie miał opis, podać adres obiektu oraz odnośnik do strony internetowej a także dodać zdjęcie obiektu. Każdy zarejestrowany użytkownik może dodać zdjęcia i filmy z ciekawych miejsc które odwiedził w danym regionie. Nasze rozwiązania mapowe nie wymagają instalowania dodatkowych programów na komputerze, dodawanie obiektów, oraz zdjęć i filmów dokonywane jest z poziomu przeglądarki internetowej.
Nasza mapa posiada również rozbudowany moduł wyszukiwania. Włączamy go wybierając  przycisk:

Za jego pomocą możemy wyszukiwać na mapie obiekty (np. noclegi):

 

 bądź adresy:

 

Nasza oferta
Proponujemy Państwu stworzenie profesjonalnej interaktywnej mapy turystycznej. W zależności od wybranego przez Państwa pakietu nanosimy również na mapę szlaki turystyczne i obiekty punktowe (atrakcje turystyczne, obiekty noclegowe itp.). 

 

Nasza oferta jest elastyczna, mapy realizujemy w oparciu o uzgodnienia poczynione z klientem. Cena mapy określana jest na podstawie wielkości obszaru którego ma dotyczyć. W tabeli poniżej wyszczególnione zostały dostępne pakiety mapy wraz z ich zawartością:

 

 *dane dostarczone w formacie plików shp przez zamawiającego
**dane uzupełnione przez zamawiającego samodzielnie, za pomocą funkcji dodawania punktów wbudowanej w portal mapowy

Przykładowa mapa
Jedną z przygotowanych przez nas map turystycznych mogą Państwo obejrzeć pod adresem www.koszalin.geobaza.com.pl . Mapa została zrealizowana na zlecenie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące mapy, proszę skorzystać z formularza: Zapytaj o mapę

Zmieniony ( 09.03.2012. )
 
© GeoBaza 2006 All right reserved | 2006 geobaza.com.pl